Kiedy budujemy swój własny dom, po drodze podejmujemy mnóstwo decyzji. Jedną z nich jest dobór odpowiedniego rodzaju garażu. Wydaje się, że to już błachostka w porównianiu z innymi wyborami, których wcześniej dokonaliśmy. Jednak nie można do tego podejść zupełnie spontanicznie. Warto rozważyć kilka rodzajów garaży, pomiędzy którymi będziemy mogli wybierać.
Najważniejsze jest to, by tutaj tak samo jak przy wyborze projektu domu wziąć pod uwagę predyspozycje naszej działki. Jej kształt i powierchnia są bardzo ważne. Jeżeli nasza działka jest wąska, ale za to długa, to świetnym pomysłem może okazać się wybudowanie garażu wolnostojącego. Można powiedzieć, że ten rodzaj działki jest wręcz do tego stworzony.
Z kolei jeśli nasza działka jest bardzo mała i nie mamy zbyt wiele miejsca na podwórku, to naturalnym i logicznym wyborem będzie wbudowanie garażu w bryłę domu. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Warto więc pomyśleć nad tym trochę dłużej. Na przykład garaż wolnostojący czasem może być niewygodny. A dokładnie pod tym względem, że gdy na przykład wrócimy do domu z dużą ilością zakupów, to noszenie ich do domu przez całą działkę może nie należeć do najprzyjemniejszych czynności. Szczególnie w momencie, gdy do tego jeszcze pada deszcz. Z kolei mając garaż w bryle domu, unikniemy czegoś takiego. Tutaj wjeżdżamy samochodem „do domu”. Odległość, warunki pogodowe, deszcz, śnieg, nic nie jest nam straszne. Wiadomo, że nie zawsze będziemy mogli wybierasć, bo nasza działka w wielu przypadkach będzie determinować nasz wybór. Jeśli jednak mamy wolność wyboru pod tym względem, to sugerując się kwestią wygody, garaż wbudowany może sprawdzić się lepiej. Aczkolwiek trochę sportu też jeszcze nikomu nie zaszkodziło, więc wybór zależy już tylko od naszych preferencji. Jeśli tylko poznamy nasze potrzeby, na pewno podejmiemy mądrą decyzję.