Typ garażu, który będziemy chcieli zastosować w naszym domu nie jest sprawą bez znaczenia. Ma on duży wpływ na wygodę naszego codziennego życia oraz bezpieczeństwo. Jest wiele bardzo różnych rodzajów garaży. Wybór jest duży. Aczkolwiek dwie ogólne odmiany to garaż wolnostojący oraz wbudowany w bryłę domu. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Tym razem zastanówmy się konkretnie na garażu wolnostojącym. Czy warto się na niego zdecydować? Dlaczego tak? Dlaczego nie?
Oczywiście to czy ta forma się dla nas sprawdzi czy nie, zależy już konkretnie od naszych potrzeb i preferencji. Garaż wolnostojący jest przeznaczony głównie dla osób, które potrzebują mieć w nim dużo miejsca. Tutaj możemy bowiem zorganizować sobie powierzchnie jak tylko i chcemy i wcale nie martwi nas to, że zabieramy metraż swojego domu. Jest to w końcu oddzielny budynek. Jeżeli w garażu chcesz przechowywać dużo rzeczy, materiałów, urządzeń itd., to jest to dobra droga. Także sprawdzi się on dla Ciebie, gdy jesteś typem majsterkowiczach i lubisz zamknąć się czasem w spokoju i oddać czynnościom technicznym. Jeżeli odpowiednio do tego oddalisz od domu taki garaż, to masz niemalże pewność, że nikomu nie będzie chciało się do Ciebie wciąż przychodzić „poprzeszkadzać”. Jest to z pewnością duży plus, gwarantujący nam możliwość pełnego skupienia na pracy. Ponadto, dzięki temu, że nasz garaż nie mieści się w domu, mamy dużo większe bezpieczeństwo. W końcu w przypadku przechowywania tam substancj łatwopalnych lub o intensywnym zapachu, mamy pewność, że nie dostaną się do naszego domu i nie będą nam tym samym zagrażać.
Nie ma jednak tak dobrze. Wszystko musi mieć swoje minusy i tak samo jest tutaj. Kiedy nasz garaż jest oddalony od domu, może to dla nas stanowić pewnego rodzaju problem. Jeśli zrobimy duże zakupy, będziemy je wówczas musieli nosić na duże odległości. Tak samo w przypadku deszczu, burzy, śniegu. Jednak to są już szczegóły i wielu z nas nie będą pewnie przeszkadzać.