Tak to w życiu bywa, że kiedy jest zbyt monotonne dopada nas nuda i chcemy zmian. Mogą one przejawiać się w różnej postaci. Jednak dlaczegoby w takim przypadku nie zmienić trochę naszego domu? Tym bardziej, że tutaj naprawdę małym kosztem możemy sprawić, że poczujemy się w nim zupełnie inaczej i wprawimy nie tylko siebie, ale także i innych domowników w nowy, lepszy nastrój. Zobacz, jakich zmian możesz dokonać samodzielnie i za bardzo niską cenę.
Co jest pierwszą rzeczą, którą widzisz wchodząc do domu? Zapewne drzwi. Są świetnym przedmiotem do zmian i modyfikacji. Możemy je przemalować, odświeżyć lub nawet tylko wymienić klamkę. Klamka jest świetną rzeczą, bo codziennie jej dotykamy i tym samym oddziałuje na dwa nasze zmysły: wzroku i dotyku. Tak drobna zmiana, a zobaczysz, że od razu przez każdego domownika i częstego gościa, będzie zauważona.
Inna rzecz to pomalowanie ścian na jakieś żywe kolory. Szczególnie świetna opcja, kiedy czujesz, że brakuje Ci energii lub za bardzo przyzwyczaiłeś się do wciąż tych samych kolorów. To zmieni wygląd całego domu. Warto też to zrobić z głową i na przykład nie malować sypialni na czerwono, bo wierz lub nie, ale są miejsca, w których po prostu potrzebujesz spokoju i również kolory mają to wyrażać. Spróbuj też poeksperymentować z dekoracjami. Może powieś jakiś nowy obraz, zmień lampę. Możesz też uszyć nowe, ciekawe poszewki na poduszki. Jeśli będą w intensywnych kolorach, od razu dodadzą stylu Twoim wnętrzom. Możesz też odnowić krzesła i fotele, szyjąc na nie ciekawe pokrowce. To nawet od razu poprawi Ci humor i uwolni drzemiące w Tobie pokłady kreatywności. Baw się, ekserymentuj, wprowadzaj zmiany, a będzie się weselej mieszkać całej rodzinie. Pamiętaj też, by pozbyć się wszystkich niepotrzebnych Ci już przedmiotów. To nasza naturalna tendencja, że po jakimś czasie z domu robi się po prostu takie trochę śmietnisko. Nie wyrzucamy czegoś, bo uważamy, że może jeszcze kiedyś się przyda. Tak naprawdę się nie przyda. Nie bój się więc wyrzucić, co trzeba, a Twój dom będzie jak nowy.
\